Producenci

Zrób prezent - kup Voucher Thirty Three Bicycle Studio

Poznaj markę Cannondale

Poznaj markę Cannondale

Cannondale to amerykański producent rowerów, oraz akcesoriów rowerowych z główną siedzibą w Bethel w stanie Connecticut.


Firma Cannondale została założona w 1971 roku przez Joego Montgomery'ego. Jej nazwa wzięła się od nazwy stacji kolejowej Cannondale Metro North w Wilton, Connecticut położonej naprzeciwko pierwszej siedziby firmy. Początkowo firma skupiała się na produkcji akcesoriówrowerowych takich jak sakwy, bagażniki i przyczepki rowerowe, plecaki turystyczne, śpiwory i namioty, bagażniki do przewozu rowerów na samochodzie i stojaki do obsługi rowerów oraz odzież turystyczną i rowerową.

Logo firmy Cannondale

Logo firmy Cannondale

 

Pierwszym rowerem wyprodukowanym przez firmę Cannondale był turystyczny model ST-500 z 1983 roku. Posiadał on, rewolucyjną jak na owe czasy, ramę wykonaną z aluminiowych rur o zwiększonej średnicy. Dzięki temu rama była o wiele sztywniejsza i jednocześnie lżejsza od konkurencyjnych ram stalowych. Stanowiło to nie małąrewolucjęw świecie produkcji rowerów

 

W kolejnych latach do oferty wprowadzano nowe modele rowerów – szosowe, terenowe i miejskie. Obecnie rowery Cannondale sprzedawane są w ponad 80 różnego typu modelach na całym świecie.

Od roku 2000 w stałej produkcji jest jedyną ogólnodostępną firmą oferującą (jednostronny, jednogoleniowy) amortyzator przedni typu Lefty.

Cannondale od początku działalności za cel stawia sobie tworzenie jak najlepszych produktów wykorzystujących najnowsze technologie i wyróżniających się wzornictwem. Obecnie Cannondale należy do najbardziej innowacyjnych marek na rynku, wyznacza trendy w światowym przemyśle rowerowym i dostarcza sprzęt najlepszym światowym zespołom MTB i szosowym.

 

Aktualna oferta rowerów oraz akcesoriów marki Cannondale dostępna jest w naszym sklepie internetowym oraz sklepie rowerowym stacjonarnym we Wrocławiu przy ul. Karmelkowej 2b. Zapraszamy.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl